Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž v PÚ, 4.9.2010 Úpice

8. 9. 2010

4. září kolem poledne jsme dorazili ze Stolínské zatáčky, naložili dospělácký materiál a odjeli jsme do nedaleké Úpice na areál Sparta. Poprvé se tu  pořádala soutěž v požárním útoku a nečekaně na fotbalovém hřišti. Předchozí roky úpičtí hasiči pořádali soutěž v Radči na koupališti, kam většina družstev odmítla jezdit. Startovní čára procházela pískovištěm a obíhaly se různé překážky, jako dětský kolotoč, zabetonovaný odpadkimg_7198.jpgový koš a podobně.

Letošní ročník byl navíc ještě s mezinárodní účastí, dorazilo družstvo ze švýcarského městečka Oberbipp. Počasí nám od počátku nepřálo. Když se začalo chystat první družstvo spustil se vytrvalý déšť a ustal až na začátek soutěže žen.

Soutěžilo se na široké hadice s přetlakovým ventilem, soutěž byla měřena na stopky a stříkalo se na nástřikové terče.

V kategorii mužů zvítězilo naše družstvo. V čase o setinku lepším než družstvo druhých Havlovic. Propukla bouřlivá diskuze, ale po chvíli se vše uklidnilo a všichni se tomu jen smáli.

V kategorii žen soutěžila pouze tři družstva. Jako první se postavilo na start družstvo našich žen. První výstřel ulila všechna naše děvčata, jelikož startér oproti předešlým rychlým startům zpomalil. Druhý výstřel ulila béčkařka a to už šlo do tuhého, čekali jsme, že nás startér vyhodí ... kvůli obyčejné školácké chybě začátečníků. NEstalo se však a startovalo se potřetí, to už bylo vše v pořádku a děvčata sestříkla téměř současně v čase kolem 28 vteřin. Jako druhé startovaly Mladé Buky, holky běžely v šesti a útok se jim moc nepovedl. Jako třetí startovaly Havlovická děvčata, která sestříkla o 3 desetiny hůř než my. A bylo po soutěži.

Muži:

1. SDH Libňatov

2. SDH Havloviceimg_7214.jpg

3. SDH Mladé Buky

Ženy:

1. SDH Libňatov

2. SDH Havlovice

3. SDH Mladé Buky

U všech sborů totožné výsledky.

 


FOTOGALERIEsdhlibnatov.rajce.idnes.cz/2010_09_04_-_Stolinska_zatacka_-_MH%2C_Upice_-_dospeli_PU/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Kontakt

SDH Libňatov

Libňatov, 542 36

© SDH Libňatov

sdhlibnatov@centrum.cz

AnketaStatistiky

Online: 1
Celkem: 66278
Měsíc: 735
Den: 25