Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. a 2. kolo VČHL (Velký Třebešov 18.5.2013, Horní Radechová 25.5.2013)

27. 5. 2013

Vzhledem ke stoupající kvalitě našeho týmu žen, jsme se letos rozhodly poprvé objet všechny soutěže Východočeské hasičské ligy. Což se nám v minulých letech nikdy nepodařilo. Jak z časových (překryv soutěží s mládeží), tak finančních důvodů. Letos k tomuto rozhodnutí dopomohl i sponzorský dar pana Ficbauera z Hajnice, který nám na soutěže zapůjčuje svůj osmimístný automobil, za což mu moc děkujeme.

                Letos hostil netradičně první závod Východočeské hasičské ligy loňský pořadatelský nováček, nedaleký Velký Třebešov. Oproti loňskému ročníku vypadala trať o něco lépe i přes to, že celý předešlý den pršelo. Na trať se postavilo 27  týmů mužů a 7 týmů žen. V kategorii mužů bralo první místo družstvo Pšánky A za čas 17,226, druhé skončily Jinolice a třetí družstvo z Libuně, kterým ani 16ctkové časy na rychlejších terčích nezajistily vítězství. Naše družstvo se postavilo na start až poslední, vzhledem k přejezdu Anežky a Terky z dětské soutěže z Hajnice. Start na poprvé, vzadu trochu Klára bojuje se savicí ke stroji, malý zádrhel u Terky a pomalejší roztažení béček, voda i přesto jde v celkem rozumném čase dopředu, … ale … vpravo u Verči sraženo za 18,293 a vlevo Renata myje terč, výsledný čas 19,494 a až 5. místo. Přesto bereme pro začátek pěkných 6 bodů.

                „ Čtvrteční trénink aneb vyladění formy a rozbor chyb. „ Vzadu všechno klape, béčka roztažená v klidu a krásné výstřiky na hranici 16 a 17 vteřin. Následuje trénink odhozů a proudařky sráží terče jeden za druhým. S dobrou náladou balíme věci a věříme, že sobotní 2. kolo VČHL přinese větší úspěch než závod předchozí.

     

img_5546.jpg

           Sobota ráno, kára naložená a poprvé odjíždíme společně jedním autem na závody. Po příjezdu do Horní Radechové nás čeká výborně připravený areál, který po sérii nočních soutěží vidíme poprvé za denního světla. Do soutěže se přihlásilo 25 družstev mužů a 8 týmů žen. V kategorii mužů vítězí krásným časem 17,23 a vyrovnanými sestřiky tým Letohrad – Kunčice „B“. Druhé končí Jinolice a třetí Pšánky „A“. V kategorii žen se podmínky na trati rapidně horší, neustálý a vytrvalý déšť trochu máčí dráhu, tak to holky šetří. Jediné holky z Letohradu – Orlice stlačily čas pod hranici 20 vteřin a zapisují 17,810. My jdeme na start jako čtvrté. První start ulitý. Druhý už jdeme na jistotu, koš v kádi, voda nabraná, mašina tlačí vodu dopředu a ejhle, gumička na rozdělovači povolila a zajistila tak gejzír vody tryskající z rozdělovače, voda stačí projít proudnicí na pravém proudu a konec. I přes přání doplnění je káď prázdná, tudíž nás čeká opakovaný pokus. Podruhé se stavíme na start jako poslední tým. Opět Klára neudržela nervy a je tu ulitý start, startér nás drží dlouho, ale na podruhé už je vše v pořádku, košík Barča rychle šoupla do kádě, Eliška nabrala, Klára posílá vodu dopředu, Terka má béčka natažené, Anežka s rozdělovačem na místě a voda jde do proudnic, vpravo u Verči sraženo za 18,232 a útok na druhé místo, vlevo však Renata daleko a 5 vteřinové umývání terče nás odsunulo na předposlední místo.

                Doufáme, že naše smůla byla vybrána na těchto prvních dvou kolech a příště zabojujeme lépe.

FOTO 1. kolo: hasicky-libnatov.rajce.idnes.cz/2013_05_18_1._kolo_VCHL_-_Velky_Trebesov/

FOTO 2. kolo: hasicky-libnatov.rajce.idnes.cz/2013_05_25_2._kolo_VCHL_-_Horni_Radechova/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Kontakt

SDH Libňatov

Libňatov, 542 36

© SDH Libňatov

sdhlibnatov@centrum.cz

AnketaStatistiky

Online: 1
Celkem: 66278
Měsíc: 735
Den: 26